Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Bell. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Bell. Pokaż wszystkie posty

8 kwietnia 2013

Projekt Hobby - Tydzień 4: kino/teatr

Hej :)

Dziś przychodzę do Was z kolejnym zdobieniem wykonanym w ramach Projektu Hobby. Z tym tygodniem nie miałam żadnego problemu. Od samego początku wiedziałam, co chcę namalować. Nie mogłam się tylko zdecydować, czy wybrać kino czy teatr. Narazie postawiłam na teatr, lecz jeśli tylko wystarczy mi czasu postaram się zrealizować także drugi "kinowy" pomysł :) Zapraszam Was więc na spektakl!





Paznokcie pokryłam bazą w postaci Eveline 8w1, a następnie dwoma warstwami Bell French Manicure nr 01. Biel pokryłam cienką warstwą Sally Hansen 05 Diamonds, aby nadać pazurkom trochę błysku. Czarne maski to zasługa NailTek Midnight Madness, natomiast czerwone elementy to moja ukochana czerwień Sally Hansen 89 Honeymoon Red. Na kurtyny nałożyłam odrobinę Sensique Fantasy glitter nr 213 Frozen Berries :) Detale wykonałam oczywiście cienkim pędzlem :) Całość pokryta warstwą Posche.

Piękne prace dziewcząt możecie podziwiać w zakładce Projekt Hobby, do której serdecznie Was zapraszam :)


Przypominam, że do soboty trwa głosowanie na zdobienia z tygodnia trzeciego! Swoje głosy możecie oddawać w komentarzach pod tym postem: Projekt Hobby - Tydzień 3 - głosujemy!


Pozdrawiam,
PODPIS

8 listopada 2012

Dla moli książkowych... i gazetowych! :)

Kilka tygodni temu koleżanka poprosiła mnie o małą instrukcję, jak zrobić paznokcie "gazetowe". Chcąc, nie chcąc (a raczej nie mając doświadczenia) musiałam w końcu zdecydować się na tutorial :) Nie było łatwo, ale... co tu dużo gadać! Zapraszam do obejrzenia instrukcji "krok po kroku" :)

Do wykonania "gaztowego" manicure będziecie potrzebowały:
  • bazy i top coatu (u mnie JOKO 3w1 jako baza i top) oraz białego lakieru
  • zmywacza do paznokci i spirytusu salicylowego
  • pociętych kawałków gazety, pojemnika na spirytus, pęsety, patyczków kosmetycznych i ewentualnie płatków kosmetycznych :)

Kiedy już wszystko jest przygotowane możemy zabierać się do roboty! :)
  • Paznokcie pokrywamy bazą oraz białym lakierem (u mnie dwie warstwy)
 
  • Kiedy lakier wyschnie, w pojemniku ze spirytusem moczymy kawałek gazety, dopasowany do naszego paznokcia...
  • ...i po kilku sekundach delikatnie wyjmujemy go pęsetą.
  • Mokry papierek nakładamy równo na paznokieć tą stroną, która ma zostać na nim odciśnięta. Im dokładniej to zrobimy, tym lepszy efekt. Najważniejsze, żeby papierek jak najmniej się poruszał :)
  • Papierek dociskamy dokładnie przy wałach paznokciowych i przy wolnym brzegu tak, by jak najlepiej dopasował się do wypukłości paznokcia.
  • Aby mieć pewność, że wszystko dokładnie się odbije możemy docisnąć papierek za pomocą patyczka zamoczonego w spirytusie. 
  • Po kilkunastu sekundach delikatnie odrywamy papierek...
  • ...ściągając go z paznokcia.
  • Pazurki pokrywamy top coatem, oczyszczamy skórki zmywaczem i cieszymy się oryginalnym, "gazetowym" efektem na naszych pazurkach! :)

A oto efekt końcowy :) Przepraszam za jakość zdjęć, ale jak zwykle wzięło mnie na malowanie wieczorem... :)





Paznokcie robiłam pierwszy raz i myślę, że nie wyszły najgorzej. Warto więc dorzucić jeszcze kilka uwag:
  • najlepszą gazetą będzie ta szara, "dziennikowa", ponieważ jest najbardziej miękka i na pewno lepiej nasiąknie spirytusem i dopasuje się do paznokcia,
  • warto wybierać te fragmenty tekstu, gdzie nie ma żadnego akapitu, ponieważ nawet tak małe wcięcie w tekście na paznokciu będzie wyglądało jak biała dziura :) Dobrze więc wybierać dość ścisły tekst. Osobiście, następnym razem postaram się znaleźć także mniejszą, drobniejszą czcionkę,
  • zamiast spirytusu salicylowego można użyć innego alkoholu, np. wódki, jeśli jest "pod ręką" ;) Sama nie próbowałam, ale wiem, że z większymi procentami też można :),
  • papierek nie powinien moczyć się długo. Wystarczy, że nasiąknie. W przeciwnym razie tusz zacznie się rozpuszczać,
  • jak wspomniałam wyżej, papierek należy nakładać dość starannie, żeby poruszać nim jak najmniej, bo czcionka "podwoi się". Można to zobaczyć na niektórych moich zdjęciach :) 
Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie śmiało w komentarzach. Jeśli będę w stanie (bo ekspertem nie jestem) postaram się na nie odpowiedzieć :) Mam nadzieję, że mój pierwszy tutorial przypadł Wam do gustu i że będzie przydatny :)

Jak podobają Wam się takie pazurki? Dziś wpadłam na pomysł, że w podobny sposób zacznę sobie chyba sama "produkować" wzorki podobne do tatuażu... :) Muszę jeszcze nad tym pomyśleć ;)

Pozdrawiam,

Justine

17 października 2012

Zainspiruj się naturą - Tydzień 1: kwiaty

Witajcie!

Jak wspominałam kilka postów niżej, postanowiłam po raz pierwszy zabawić się w "paznokciowy" projekt. Bardzo spodobała mi się jego formuła, więc dziś mój pierwszy mani z kwiatowym motywem :)


Inspiracją do jego wykonania stały się niezapominajki :)


A oto, co udało mi się zmalować na paznokciach (daleko tym kwiatkom do ideału, ale niech będzie;p):



Pazurki pokryłam bazą, a następnie dwoma warstwami białego lakieru Bell French manicure nr 01. Następnie delikatnie wycieniowałam rogi błękitem z Hean Wedding Garden nr 641, a kwiatki namalowałam pędzelkiem i moją ukochaną Viperą Belcanto nr 108. Oba lakiery mogłyście zobaczyć także tu: Chabrowe pole. Żółte środki to Vipera Creation nr 40.

Poniżej jeszcze dwa zdjęcia z dłońmi mojego Ukochanego, który zażyczył sobie być mistrzem drugiego planu ;)


Wszystkie prace z projektu "Zainspiruj się naturą" możecie zobaczyć u Karoli na http://kosmetycznieinietylko.blogspot.com :) A już w przyszłym tygodniu owoce!

Pozdrawiam,

Justine

19 września 2012

Czy wiecie, że mamy dziś... Dzień Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk? :)

Hej!

Dziś (po długiej pazurkowej nieobecności) wracam z postem "świątecznym" :) Nie mogłam odpuścić sobie tak ciekawego święta: Dnia Dzikiej Flory, Fauny i Naturalnych Siedlisk. Swoją drogą ciekawe kto wymyśla te nietypowe okazje ;) Postanowiłam postawić na motywy zwierzęce, czyli faunę. Na pazurkach pojawiła się więc pantera, żyrafa, zebra i tygrys. Mam nadzieję, że przypadną Wam do gustu i że choć trochę przypominają te dzikie zwierzątka ;)




Myślę, że instrukcja obsługi nie jest potrzebna. Każdy paznokieć pomalowany jest lakierem bazowym, na którym później namalowałam odpowiedni wzorek :) Na palcu serdecznym zrobiłam tylko delikatne cieniowanie, żeby bardziej przypominało umaszczenie tygrysa.

Lakiery bazowe, których użyłam to: Bell French manicure nr 01 (zebra), Golden Rose Charming nr 89 (żyrafa), Vipera Everlasting nr 53 (panterka), Essence Marble mania nr 04 Peaches (tygrys).


Lakiery, którymi wykonałam wzorki: Essence Colour&Go (cieniowanie na palcu serdecznym), którego numerka niestety nie mogę zlokalizować, Miss Sporty 080 (czarny), Golden Rose Charming nr 63 (zebra i cieniowanie na palcu serdecznym) oraz Golden Rose Charming nr 59 (delikatne złoto na cętkach).


Mam nadzieję, że uda mi się częściej "świętować" :)

Pozdrawiam,

Justine
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Udostępnij: