11 listopada 2012

Zainspiruj się naturą - Tydzień 4: zwierzęta

W ostatniej chwili! Dziś ostatni dzień tygodnia "zwierzęta".


Niby taki prosty... Ale myślałam i myślałam, czym mogłabym Was zaskoczyć, bo zebry, panterki i inne łatki już u mnie były :) I tak wczoraj... zupełnie bez planowania załapałam mazak do płyt i zaczęłam malować... kocurki. W sumie była już godzina 1 w nocy, więc kotki na pierwszych zdjęciach odzwierciedlają trochę mój stan "zombie" ;p Białe, wielkie oczy, senne i zmęczone katarem ;p Ze względu na to, że na paznokciach miałam tylko odżywkę i wolny brzeg paznokcia został "goły" nałożyłam na niego srebrny lakier z kolekcji Wibo Glamour Nails nr 5, który na pewno jeszcze pojawi się na blogu w postaci swatcha. Na ostatnich zdjęciach widać, że kocurki trochę złagodniały, ponieważ dorobiłam im źrenice :D Niestety top lekko rozmazał wzór, ale myślę, że nie jest najgorzej. Szczególnie z daleka wygląda bardzo ciekawie;)

Dodam jeszcze, że moją inspiracją były koty, które znalazłam na pewnej stronie: http://pl.freepik.com/darmowe-wektory/ilustracji-wektorowych-czas-czarny-kot-kolekcji-sylwetka_521856.htm :)








Moje pozostałe prace oraz prace innych dziewcząt możecie zobaczyć na blogu Karoli w zakładce Zainspiruj się naturą :)

Pozdrawiam,

Justine

9 listopada 2012

Liebster Blog

Witajcie!

Post zaraz po śniadaniu, bo i z samego rana spadł na mnie deszcz pytań wraz z wyróżnieniem Liebster Blog. Wyróżnienie otrzymałam od trzech (edit!;p) blogerek, do których sama z chęcią zaglądam, a mianowicie od Joanny (http://paznokciewkolorzemarzen.blogspot.com), Mixoflifetestuje (http://mixoflifetestuje.blogspot.com) oraz Kejt (http://buteleczka.blogspot.com/). Do zabawy zaprosiła mnie także Adorianna (http://adorianna.blogspot.com/), którą serdecznie witam wśród "lakieromaniaczek" oraz Zielonooka Jędza (http://kosmetyki-w-mojej-szafie.blogspot.com/) :)


A oto zasady zabawy:
„Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę” Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

...no i pytania od dziewczyn :)

Joanna Reda: 
1. Ulubiony kolor? Czarny 
2. Motto, którym kierujesz się w życiu? Keep calm and paint your nails :D 
3. Zdecydowałabyś się na skok na bungee? Raczej nie:) 
4. Morze czy góry? Morze 
5. Film, który mimo oglądania milion razy, nie znudzi Ci się? Pulp Fiction (i inne Quentina Tarantino) 
6. Pies czy kot? Ciężka sprawa... chyba pies :) 
7. Największe marzenie? Podróż nad Wielki Kanion...
8. Jak zaczęła się Twoja historia z blogowaniem? Oczywiście od wielkiej miłości i świra na punkcie paznokci :) Do założenie bloga i ujawnienia się namówił mnie też mój mężczyzna :) 
9. Ulubiona pora roku? Lato 
10.Czego nie lubisz w zachowaniu ludzi? Wypowiadania się na temat, na który nie ma się zielonego pojęcia. Nie znam się - nie komentuję.
11. Ulubione perfumy? Nie używam perfum, ponieważ jestem zbyt wrażliwa na wszelkie zapachy. Boli mnie od nich głowa :p

Mixoflifetestuje:
1. Chciałabym... być zmobilizowana do pisania moich prac magisterskich tak, jak jestem zmobilizowana do malowania paznokci :)
2. Najbardziej zwariowana rzecz jaką zrobiłam w życiu to... Nic zwariowanego nie przychodzi mi do głowy... Chyba nie jestem zwariowana;p
3. Ideał mężczyzny... siedzi kilka kroków dalej :*
4. Lubię... mandarynki! :D
5. Kim chciałaś zostać gdy byłaś małą dziewczynką... piosenkarką ;p
6. Dlaczego blog? Chęć podzielenia się swoją pasją...
7. W spodniach czy w spódnicy??? Częściej w spodniach, choć wolę spódniczki :)
8. Moje popisowe danie to... Wybitnym kucharzem nie jestem, ale lubię swoje bitki z karkówki i nigdy się ich nie wstydzę;p
9. Ulubiony program tv: Ugotowani? Chyba tak:)
10. Za dużo... narzekam ;p
11. Na balu przebierańców chciałabym być... Może elfem;p


Kejt:
1. 3 rzeczy, bez których nigdy nie wychodzisz z domu? Portfel, telefon i klucze ;)
2. Czekolada, żelki a może lody? Żelkiiiiiiii :p
3. Ulubiona bajka Disneya? Chyba Król Lew :)
4. Co studiujesz/studiowałaś/planujesz studiować? Studiuję: dziennikarstwo i komunikację społeczną i filologię polską. Uczę się też w technikum kosmetycznym. A co planuję... kto wie, kto wie...
5. Miasto (kraj) w którym chciałabyś mieszkać? Polska :)
6. Ulubiony kolor na paznokciach? Sama zadałam takie pytanie, a tu masz Ci los! Nie mam pojęcia... Chyba różne odcienie zieleni (mięta, turkus, morski itp.)
7. Dostajesz 100 zł, które możesz wydać na jedną, dowolną rzecz. Co kupujesz? Może jakieś szpilki?:)
8. Jak masz na imię? :> Justyna
9. Twoje uzależnienie? Zdecydowanie lakiery do paznokci...
10. Wolisz podkreślić oczy czy usta? Oczy
11. Spodnie czy sukienka/spódnica? Spódnica:)


Adorianna:
1. Czy wyjdziesz z domu bez makijażu? Rzadko mi się to zdarza i zwykle tylko do sklepu obok:)
2. Co sprawiło, że założyłaś bloga? Odpowiedź wyżej :)
3. Paznokcie proste, jednokolorowe czy wzorki? Chyba jednak wzorki...
4. Pierwszy kosmetyk, który kupiłam to... (jeżeli pamiętasz:-)) Chyba jednak lakier do paznokci, ewentualnie tusz do rzęs.
5. Podkreślone oczy czy usta? Oczy
6. Ulubiony kolor? Czarny (choć niektórzy mówią, że czarny i biały to nie kolor;p)
7. Co zabrałabyś na bezludną wyspę? Swojego faceta i "mały" zestaw lakierów :D
8. Bez czego nie wyobrażasz sobie swojej szafy? Bez krótkich spódniczek :)
9. Wspaniały makijaż czy idealna fryzura? wspaniały makijaż
10. Niezbędnik w mojej kosmetyczce to... Poza lakierami oczywiście... tusz do rzęs;)
11. Wymarzona suknia ślubna (może być zdjęcie:P) Nie mam jej dobrze zwizualizowanej, ale na pewno nie będzie ogromna, z piórkami, cekinami i nie wiadomo czym jeszcze. Raczej prosta :)  

Zielonooka Jędza:
1. Jaki jest twój styl ubierania się na co dzień? Raczej wygodny, jeansy, bluzka, choć co jakiś czas lubię poparadować w szpilkach :)
2. Jaki jeden kosmetyk poleciłabyś innym? Kosmetyk, do którego wracam i chyba już zawsze będę wracała to tusz Max Factor 2000 Calorie Dramatic Look :) Uwielbiam go:)
3. Jakiego kosmetyku nie poleciłabyś innym? Okropnego alkoholowego toniku Clean & Clear Shine Control... wypala oczy i wszystko wokół;p
4. Jakie strony internetowe najczęściej przeglądasz? Poza Facebokiem?;p Wasze blogi!!!
5. Jakiej czynności nienawidzisz wykonywać? Zawsze mówię, że nie lubię myć naczyń i chyba coś w tym jest. Już wolę sprzątać łazienkę, albo myć okna;p
6. Jaką książkę uważasz za swój absolutny hit? Mam ich mnóstwo... Ciężko wybrać... Z lektur szkolnych "Pan Tadeusz" (tak, dobrze widzicie!:p), "Zbrodnia i kara" Dostojewskiego i "Proces" Kafki. Poza tym "Blaszany bębenek" Grassa i "Lolita" Nabokova. Aaa poza tym... wszystkie książki Ryszarda Kapuścińskiego;)
7. Co jest w Twoim życiu priorytetem? Teraz? Muszę skończyć dwa kierunki studiów i szkołę kosmetyczną :)
8. Jak wyobrażasz siebie za 30 lat? Siedzę w bujanym fotelu i w końcu mam czas na czytanie książek i malowanie paznokci (choć na to drugie, jak się okazuje, zawsze mam czas:D)
9. W jakiej muzyce gustujesz? Słuchać mogę każdej, choć niektóre gatunki mnie irytują. A jeśli mam wybrać ulubiony gatunek to metal progresywny.
10. Moja największa wpadka to... Było tego tyle, że teraz już trudno sobie coś przypomnieć...
11. Co robisz, gdy ktoś z Ciebie żartuje? :) Jestem blondynką... więc często ktoś ze mnie żartuje ;) Wtedy śmieję się razem z nim, no chyba, że grubo przesadza i nie wie, kiedy przestać :)


I moje 11 wyróżnień:

Oraz "pazurkowe" pytania:
1. Jaki jest Twój ulubiony kolor lakieru do paznokci?
2. Jaką markę lakierów lubisz najbardziej?
3. Które wykończenie lakieru najbardziej Ci odpowiada?
4. Wolisz paznokcie długie czy krótkie?
5. Migdałki czy kwadratowe?;p
6. Naturalne czy sztuczne?
7. Jaki jest Twój domowy sposób na piękne paznokcie?
8. Jak często zmieniasz swój manicure?
9. Czy zdarza Ci się, że przypadkowo spotkane osoby zwracają uwagę na Twoje paznokcie?
10. Co robisz kiedy złamie Ci się jeden paznokieć?;p
11. Kiedy zaczęła się Twoja pazurkowa przygoda?

Mam nadzieję, że nie zostałyście jeszcze wyróżnione i że z chęcią dołączycie do zabawy :) To zawsze jakiś sposób na poznanie się nieco bliżej w tej całej... blogosferze :)

Pozdrawiam,

Justine

8 listopada 2012

Dla moli książkowych... i gazetowych! :)

Kilka tygodni temu koleżanka poprosiła mnie o małą instrukcję, jak zrobić paznokcie "gazetowe". Chcąc, nie chcąc (a raczej nie mając doświadczenia) musiałam w końcu zdecydować się na tutorial :) Nie było łatwo, ale... co tu dużo gadać! Zapraszam do obejrzenia instrukcji "krok po kroku" :)

Do wykonania "gaztowego" manicure będziecie potrzebowały:
  • bazy i top coatu (u mnie JOKO 3w1 jako baza i top) oraz białego lakieru
  • zmywacza do paznokci i spirytusu salicylowego
  • pociętych kawałków gazety, pojemnika na spirytus, pęsety, patyczków kosmetycznych i ewentualnie płatków kosmetycznych :)

Kiedy już wszystko jest przygotowane możemy zabierać się do roboty! :)
  • Paznokcie pokrywamy bazą oraz białym lakierem (u mnie dwie warstwy)
 
  • Kiedy lakier wyschnie, w pojemniku ze spirytusem moczymy kawałek gazety, dopasowany do naszego paznokcia...
  • ...i po kilku sekundach delikatnie wyjmujemy go pęsetą.
  • Mokry papierek nakładamy równo na paznokieć tą stroną, która ma zostać na nim odciśnięta. Im dokładniej to zrobimy, tym lepszy efekt. Najważniejsze, żeby papierek jak najmniej się poruszał :)
  • Papierek dociskamy dokładnie przy wałach paznokciowych i przy wolnym brzegu tak, by jak najlepiej dopasował się do wypukłości paznokcia.
  • Aby mieć pewność, że wszystko dokładnie się odbije możemy docisnąć papierek za pomocą patyczka zamoczonego w spirytusie. 
  • Po kilkunastu sekundach delikatnie odrywamy papierek...
  • ...ściągając go z paznokcia.
  • Pazurki pokrywamy top coatem, oczyszczamy skórki zmywaczem i cieszymy się oryginalnym, "gazetowym" efektem na naszych pazurkach! :)

A oto efekt końcowy :) Przepraszam za jakość zdjęć, ale jak zwykle wzięło mnie na malowanie wieczorem... :)





Paznokcie robiłam pierwszy raz i myślę, że nie wyszły najgorzej. Warto więc dorzucić jeszcze kilka uwag:
  • najlepszą gazetą będzie ta szara, "dziennikowa", ponieważ jest najbardziej miękka i na pewno lepiej nasiąknie spirytusem i dopasuje się do paznokcia,
  • warto wybierać te fragmenty tekstu, gdzie nie ma żadnego akapitu, ponieważ nawet tak małe wcięcie w tekście na paznokciu będzie wyglądało jak biała dziura :) Dobrze więc wybierać dość ścisły tekst. Osobiście, następnym razem postaram się znaleźć także mniejszą, drobniejszą czcionkę,
  • zamiast spirytusu salicylowego można użyć innego alkoholu, np. wódki, jeśli jest "pod ręką" ;) Sama nie próbowałam, ale wiem, że z większymi procentami też można :),
  • papierek nie powinien moczyć się długo. Wystarczy, że nasiąknie. W przeciwnym razie tusz zacznie się rozpuszczać,
  • jak wspomniałam wyżej, papierek należy nakładać dość starannie, żeby poruszać nim jak najmniej, bo czcionka "podwoi się". Można to zobaczyć na niektórych moich zdjęciach :) 
Jeżeli macie jakieś pytania to piszcie śmiało w komentarzach. Jeśli będę w stanie (bo ekspertem nie jestem) postaram się na nie odpowiedzieć :) Mam nadzieję, że mój pierwszy tutorial przypadł Wam do gustu i że będzie przydatny :)

Jak podobają Wam się takie pazurki? Dziś wpadłam na pomysł, że w podobny sposób zacznę sobie chyba sama "produkować" wzorki podobne do tatuażu... :) Muszę jeszcze nad tym pomyśleć ;)

Pozdrawiam,

Justine

7 listopada 2012

Wibo Glamour Nails nr 1

Dziś kolejny lakier z kolekcji Glamour nails od Wibo. Tym razem jedynka. Bardzo trudno określić jej kolor. To coś, co mogłoby podpisać się zarówno pod pomarańczowy jak i rudy. Taki dyniowy, miedziany, albo kolor ciemnego złota, w zależności od światła. Wykończenie, tak jak w całej kolekcji, glassfleckowe, które akurat przy tym odcieniu niezbyt przypadło mi do gustu. Nie dość, że sam kolor jest dość rzucający się w oczy, to jeszcze te drobinki... :) Zobaczcie same:










Pokazując Wam wcześniejsze kolory (numerek 2 i 3) pisałam o skośnych pędzelkach, które niezbyt mi odpowiadały. Kiedy malowałam paznokcie jedynką zauważyłam, że... pędzelek jest "normalny". Po sprawdzeniu wszystkich kolorów okazało się, że 4 i 5 też mają tradycyjne pędzelki. Skośny pędzelek nie jest więc normą. Nie wiem więc teraz, jakie powinny być i które z nich są "wadliwe" i są błędem w produkcji, bo wydaje mi się, że cała kolekcja powinna mieć jakąś cechę szczególną, która ją łączy ;) Ja jednak zdecydowanie wolę te proste. Poza tym, lakier bardzo przyjemnie się nakłada i ma fajną, nie za rzadką i niezbyt gęstą konsystencję. Ogólnie myślę, że były o wiele lapszy, gdyby miał zwyczajne, kremowe wykończenie, ale wtedy zapewne nie byłby już "glamour" :) Z chęcią jednak wykorzystam go do jakiegoś zdobienia lub cieniowania.

A co Wy o nim myślicie?

Pozdrawiam,

Justine

6 listopada 2012

Militarki

Na moich wzornikach już od dawna jest moro. Nigdy jednak nie robiłam go na swoich pazurkach, choć od długiego czasu chodził mi po głowie ;) Zapraszam więc na paznokcie militarne ;D

Paznokcie, po nałożeniu bazy, pokryłam dwukrotnie oliwkowym lakierem Wibo Express growth nr 344. Następnie namalowałam na nim wzory w kolorze zielonym (Wibo Express growth nr 390) oraz ziemistym (Wibo Express growth nr 346). Na palcu serdecznym czarnym lakierem domalowałam stopień wojskowy... majora (mój mężczyzna stwierdził, że jest najlepszy :)) Na koniec oczywiście top. Z efektu jestem w miarę zadowolona, choć widać sporo niedociągnięć, których też nie mogłam poprawić ze względu na to, że skończył mi się zmywacz :)





I na koniec użyte lakiery:

Co myślicie o moro na paznokciach? :) 

Pozdrawiam, 

Justine

2 listopada 2012

Galaxy nails

Od długiego czasu nosiłam się z zamiarem spróbowania tak ostatnio modnego galaxy nails. W internecie można znaleźć mnóstwo pięknych mani. Pomyślałam, że to nie może być aż tak trudne :) Spróbowałam... i wyszło tak:

(zdjęcia przy sztucznym świetle...)
 

(...i przy świetle naturalnym)


Paznokcie na początku pokryłam bazą. Następnie nałożyłam dwie warstwy czarnego lakieru Da Vinci, a gdy wysechł wycieniowałam go granatową/chabrową Viperą nr 805 oraz różowym bazarkowym lakierem Lemax. Detale wykonałam lakierami ze wszelkiego rodzaju drobinkami: Sally Hansen Xtreme wear Cosmic Blue, Essence Colour&Go nr 04 Space Queen, Simple Beauty nr 016 oraz lakierem-brokatem z Da Vinci. Żałuję tylko, że na zdjęciach nie widać tego "mieniącego" efektu, bo z pewnością jego brak odbiera urodę całemu mani :)

Z efektu jestem w miarę zadowolona, choć z pewnością widziałam lepsze prace tego rodzaju :) Ale to dopiero mój pierwszy raz, mam nadzieję, że jeszcze kiedyś spróbuję :)

Pozdrawiam,

Justine

1 listopada 2012

Zacieki

Witajcie po krótkiej przerwie :)

Od kilku dni noszę się w czerwieni. Dziś postanowiłam ją w końcu zmyć, bo w głowie kłębi się mnóstwo nowych pomysłów i próśb o zdobienia :) Zanim jednak w ruch poszedł zmywacz... na pazurkach zawitały zacieki. Może być, że takie spóźnione, halloweenowe :p


Jak widzicie moje pazurki są nieco krótsze, bo dwa kciuki postanowiły się nadłamać. Ratowałam je chyba ponad miesiąc, aż w końcu postanowiłam pozwolić im żyć swoim życiem ;)

Do zdobienia użyłam czerwonego Sally Hansen Diamond Strenght nr 89 Honeymoon Red oraz czarnego Miss Sporty.


Pozdrawiam,

Justine
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Udostępnij: