Pokazywanie postów oznaczonych etykietą otagowana. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą otagowana. Pokaż wszystkie posty

27 stycznia 2013

Versatile Blogger / Liebster Award

Witajcie :)

Jakiś czas temu dostałam kilka nominacji. Jedna z nich to Liebster Award, do której nominowała mnie Gabriela. Dwie następne pochodzą od Ewlyn i mojej największej gaduły Joanny Redy :) Dziękuję dziewczętom za wyróżnienie, a odpowiedzi na wszystkie pytania postanowiłam zamieścić w jednym poście :)

EDIT: Otrzymałam nominację także od Sylwii Be., więc dołączam odpowiedzi tu :) 


Liebster Award - zasady:
Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za "dobrze wykonaną robotę". Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia.
Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała.
Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

Pytania od Gabrieli:
1.Ulubiony film? Hmm.... Pulp Fiction?:)
2.Kredka vs eyeliner? Eyeliner
3.Twoja ulubiona odżywka do włosów? Perfect Care, Mleczny krem do włosów - Crema Al Latte :)
4.Kolor włosów? Blond
5.Ulubiona firma lakieru do paznokci? Vipera
6.Ulubiony kolor? Czarny
7.Używasz podkładu/fluidu? Jakiego? Podkład Rimmel Lasting Finish
8.Ulubiony rodzaj muzyki? Metal progresywny
9.Ulubiony balsam do ciała? Jest ich bardzo dużo, choć lubię balsamy z Dove
10.Gdzie byś chciała pojechać na wakacje? Wielki Kanion Kolorado!
11.Rzecz-marzenie? Na chwilę obecną nic nie przychodzi mi do głowy... :)

Pytania od Sylwii Be.
1. Rozdania czy konkursy? Co wolisz i dlaczego? Wolę konkursy, są bardziej kreatywne, nie zależą od ślepego losy i chyba w przeciwieństwie do rozdań są legalne :p
2. Co lubisz czytać na innych blogach? Najczęściej szukam zdobień pazurkowych ;)
3. Twój ulubieniec na blogspocie, link do bloga i dlaczego jest Twoim ulubieńcem? Moim ulubieńcem na blogspocie jest Hatsu-Hinoiri i jej blog http://bottle-of-happiness.blogspot.com/. Fenomenalne zdobienia i jakość zdjęć
4. Trzy blogi które na prawdę polecasz? Moim guru jest Tartofraises z www.nail-art.fr, poza tym często zaglądam na blog Nailasaurus www.thenailasaurus.com i Chloe's Nails chloesnails.blogspot.com, która chyba niestety zakończyła swoją przygodę z blogosferą. Lubię też bardzo dużo polskich blogów, m.in. poza wspomnianą Hatsu, także Odette Swan mynameisodetteswan.blogspot.com i wiele wiele innych :)
5. Skąd pomysł na założenie blogspota? Miałam świra, chciałam udokumentować to, co tworzę i dzielić się z innymi. Do założenia bloga ostatecznie namówił mnie chłopak:)
6. W czym znajdujesz inspiracje? Często są to inspiracje z innych blogów i ze wszystkiego co mnie otacza;)
7. Disco-polo czy klasyka? Nie do końca rozumiem pytanie, ale na pewno nie disco polo;p
8. Piosenka, która zawsze sprawia Ci dobry humor? Ooooj... jest ich zdecydowanie bardzo dużo;) Często słucham Dream Theater.
9. Ulubiony kolor w makijażach/ na paznokciach? Sama już nie wiem... Bardzo podobają mi się brzoskwinie, zielenie...
10. Skąd nawa bloga/ adres bloga/ nazwa autora? A tak jakoś wyszło... próbowałam różnych nazw, ale były zajęte. Moją nazwę w ostateczności chyba też pomógł mi ukształtować chłopak i bardzo mi się ona podoba :)
11. Trzy ulubione rzeczy, bez których nie mogłabyś spędzić jednego dnia? Nie wiem czy są takie rzeczy... Nie rozstaję się z komórką... A nie przeżyłabym wyjścia z domu bez podkładu i tuszu, ale nie ze względu na to, że jestem jakąś "paniusią", lecz dlatego, że mam problematyczną cerę, a bez tuszu wyglądam na zmęczoną :P

Pytania do Was:
1. Jakie jest Wasze ulubione danie?
2. Jaki jest Wasz sposób na nudę?
3. Macie jakiś swój osobisty nałóg/słabość?:p
4. Czy drzemie w Was coś z mężczyzny...?
5. Kiedy pierwszy raz się całowałyście?;p
6. Lato czy zima?
7. Czy w blogosferze jest ktoś, kto stanowi dla Was inspirację?

8. Kim chciałaś zostać w przeszłości jak byłaś mała?
9. Masz jakieś zwierzątko?
10. Jaka jest Twoja ulubiona książka?

11. Czy jest coś, czego szczególnie nie tolerujesz u ludzi?

Versatile Blogger - zasady:
Każdy nominowany blogger powinien:
- podziękować nominującemu bloggerowi u niego na blogu
- pokazać nagrodę Versatile Blogger Award u siebie na blogu
- ujawnić 7 faktów dotyczących samego siebie
- nominować 15 blogów, które jego zdaniem na to zasługują
- poinformować o tym fakcie autorów nominowanych blogów

7 faktów o mnie:
1. Ciągle zastanawiam się jak uporać się z dwoma kierunkami studiów, napisać dwie prace magisterskie i ukończyć szkołę kosmetyczną :p
2. Chyba nie ma rzeczy, która mogłaby mnie obrzydzić (poza wszędobylskimi włosami, o których wspominałam już kiedyś wcześniej:p)
3.  Jestem chyba bardzo lubiana przez dzieci ;)
4. Przez kilkanaście lat śpiewałam z zespole dziewczęcym. Teraz pozostało mi śpiewanie na karaoke ;)
5. Byłam kiedyś cheerleaderką, jeśli można to tak nazwać :p
6. Nie chodzę w zimie bez rajstop!
7. Jak wkręcę się w jakąś gierkę... to nie mogę skończyć i siedzę nocami :p Wczoraj do 2 grałam w jakieś śmieszne kulki: Flow Free :D

Ze względu na to, że w jednej zabawie miałabym nominować 11 blogów, w drugiej 15... stwierdzam, że to raczej niemożliwe;)
Nominuję więc każdą z Was, która miałaby ochotę wziąć udział, w którymkolwiek z tagów (szczególnie Panie, które tak często komentują moje blogowe poczynania:)). To zawsze jakaś możliwość ku temu, by więcej się o sobie dowiedzieć :)

Jeszcze raz dziękuję za wyróżnienia :)

Pozdrawiam,
PODPIS

9 listopada 2012

Liebster Blog

Witajcie!

Post zaraz po śniadaniu, bo i z samego rana spadł na mnie deszcz pytań wraz z wyróżnieniem Liebster Blog. Wyróżnienie otrzymałam od trzech (edit!;p) blogerek, do których sama z chęcią zaglądam, a mianowicie od Joanny (http://paznokciewkolorzemarzen.blogspot.com), Mixoflifetestuje (http://mixoflifetestuje.blogspot.com) oraz Kejt (http://buteleczka.blogspot.com/). Do zabawy zaprosiła mnie także Adorianna (http://adorianna.blogspot.com/), którą serdecznie witam wśród "lakieromaniaczek" oraz Zielonooka Jędza (http://kosmetyki-w-mojej-szafie.blogspot.com/) :)


A oto zasady zabawy:
„Nominacja do Liebster Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za „dobrze wykonaną robotę” Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz ich o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.”

...no i pytania od dziewczyn :)

Joanna Reda: 
1. Ulubiony kolor? Czarny 
2. Motto, którym kierujesz się w życiu? Keep calm and paint your nails :D 
3. Zdecydowałabyś się na skok na bungee? Raczej nie:) 
4. Morze czy góry? Morze 
5. Film, który mimo oglądania milion razy, nie znudzi Ci się? Pulp Fiction (i inne Quentina Tarantino) 
6. Pies czy kot? Ciężka sprawa... chyba pies :) 
7. Największe marzenie? Podróż nad Wielki Kanion...
8. Jak zaczęła się Twoja historia z blogowaniem? Oczywiście od wielkiej miłości i świra na punkcie paznokci :) Do założenie bloga i ujawnienia się namówił mnie też mój mężczyzna :) 
9. Ulubiona pora roku? Lato 
10.Czego nie lubisz w zachowaniu ludzi? Wypowiadania się na temat, na który nie ma się zielonego pojęcia. Nie znam się - nie komentuję.
11. Ulubione perfumy? Nie używam perfum, ponieważ jestem zbyt wrażliwa na wszelkie zapachy. Boli mnie od nich głowa :p

Mixoflifetestuje:
1. Chciałabym... być zmobilizowana do pisania moich prac magisterskich tak, jak jestem zmobilizowana do malowania paznokci :)
2. Najbardziej zwariowana rzecz jaką zrobiłam w życiu to... Nic zwariowanego nie przychodzi mi do głowy... Chyba nie jestem zwariowana;p
3. Ideał mężczyzny... siedzi kilka kroków dalej :*
4. Lubię... mandarynki! :D
5. Kim chciałaś zostać gdy byłaś małą dziewczynką... piosenkarką ;p
6. Dlaczego blog? Chęć podzielenia się swoją pasją...
7. W spodniach czy w spódnicy??? Częściej w spodniach, choć wolę spódniczki :)
8. Moje popisowe danie to... Wybitnym kucharzem nie jestem, ale lubię swoje bitki z karkówki i nigdy się ich nie wstydzę;p
9. Ulubiony program tv: Ugotowani? Chyba tak:)
10. Za dużo... narzekam ;p
11. Na balu przebierańców chciałabym być... Może elfem;p


Kejt:
1. 3 rzeczy, bez których nigdy nie wychodzisz z domu? Portfel, telefon i klucze ;)
2. Czekolada, żelki a może lody? Żelkiiiiiiii :p
3. Ulubiona bajka Disneya? Chyba Król Lew :)
4. Co studiujesz/studiowałaś/planujesz studiować? Studiuję: dziennikarstwo i komunikację społeczną i filologię polską. Uczę się też w technikum kosmetycznym. A co planuję... kto wie, kto wie...
5. Miasto (kraj) w którym chciałabyś mieszkać? Polska :)
6. Ulubiony kolor na paznokciach? Sama zadałam takie pytanie, a tu masz Ci los! Nie mam pojęcia... Chyba różne odcienie zieleni (mięta, turkus, morski itp.)
7. Dostajesz 100 zł, które możesz wydać na jedną, dowolną rzecz. Co kupujesz? Może jakieś szpilki?:)
8. Jak masz na imię? :> Justyna
9. Twoje uzależnienie? Zdecydowanie lakiery do paznokci...
10. Wolisz podkreślić oczy czy usta? Oczy
11. Spodnie czy sukienka/spódnica? Spódnica:)


Adorianna:
1. Czy wyjdziesz z domu bez makijażu? Rzadko mi się to zdarza i zwykle tylko do sklepu obok:)
2. Co sprawiło, że założyłaś bloga? Odpowiedź wyżej :)
3. Paznokcie proste, jednokolorowe czy wzorki? Chyba jednak wzorki...
4. Pierwszy kosmetyk, który kupiłam to... (jeżeli pamiętasz:-)) Chyba jednak lakier do paznokci, ewentualnie tusz do rzęs.
5. Podkreślone oczy czy usta? Oczy
6. Ulubiony kolor? Czarny (choć niektórzy mówią, że czarny i biały to nie kolor;p)
7. Co zabrałabyś na bezludną wyspę? Swojego faceta i "mały" zestaw lakierów :D
8. Bez czego nie wyobrażasz sobie swojej szafy? Bez krótkich spódniczek :)
9. Wspaniały makijaż czy idealna fryzura? wspaniały makijaż
10. Niezbędnik w mojej kosmetyczce to... Poza lakierami oczywiście... tusz do rzęs;)
11. Wymarzona suknia ślubna (może być zdjęcie:P) Nie mam jej dobrze zwizualizowanej, ale na pewno nie będzie ogromna, z piórkami, cekinami i nie wiadomo czym jeszcze. Raczej prosta :)  

Zielonooka Jędza:
1. Jaki jest twój styl ubierania się na co dzień? Raczej wygodny, jeansy, bluzka, choć co jakiś czas lubię poparadować w szpilkach :)
2. Jaki jeden kosmetyk poleciłabyś innym? Kosmetyk, do którego wracam i chyba już zawsze będę wracała to tusz Max Factor 2000 Calorie Dramatic Look :) Uwielbiam go:)
3. Jakiego kosmetyku nie poleciłabyś innym? Okropnego alkoholowego toniku Clean & Clear Shine Control... wypala oczy i wszystko wokół;p
4. Jakie strony internetowe najczęściej przeglądasz? Poza Facebokiem?;p Wasze blogi!!!
5. Jakiej czynności nienawidzisz wykonywać? Zawsze mówię, że nie lubię myć naczyń i chyba coś w tym jest. Już wolę sprzątać łazienkę, albo myć okna;p
6. Jaką książkę uważasz za swój absolutny hit? Mam ich mnóstwo... Ciężko wybrać... Z lektur szkolnych "Pan Tadeusz" (tak, dobrze widzicie!:p), "Zbrodnia i kara" Dostojewskiego i "Proces" Kafki. Poza tym "Blaszany bębenek" Grassa i "Lolita" Nabokova. Aaa poza tym... wszystkie książki Ryszarda Kapuścińskiego;)
7. Co jest w Twoim życiu priorytetem? Teraz? Muszę skończyć dwa kierunki studiów i szkołę kosmetyczną :)
8. Jak wyobrażasz siebie za 30 lat? Siedzę w bujanym fotelu i w końcu mam czas na czytanie książek i malowanie paznokci (choć na to drugie, jak się okazuje, zawsze mam czas:D)
9. W jakiej muzyce gustujesz? Słuchać mogę każdej, choć niektóre gatunki mnie irytują. A jeśli mam wybrać ulubiony gatunek to metal progresywny.
10. Moja największa wpadka to... Było tego tyle, że teraz już trudno sobie coś przypomnieć...
11. Co robisz, gdy ktoś z Ciebie żartuje? :) Jestem blondynką... więc często ktoś ze mnie żartuje ;) Wtedy śmieję się razem z nim, no chyba, że grubo przesadza i nie wie, kiedy przestać :)


I moje 11 wyróżnień:

Oraz "pazurkowe" pytania:
1. Jaki jest Twój ulubiony kolor lakieru do paznokci?
2. Jaką markę lakierów lubisz najbardziej?
3. Które wykończenie lakieru najbardziej Ci odpowiada?
4. Wolisz paznokcie długie czy krótkie?
5. Migdałki czy kwadratowe?;p
6. Naturalne czy sztuczne?
7. Jaki jest Twój domowy sposób na piękne paznokcie?
8. Jak często zmieniasz swój manicure?
9. Czy zdarza Ci się, że przypadkowo spotkane osoby zwracają uwagę na Twoje paznokcie?
10. Co robisz kiedy złamie Ci się jeden paznokieć?;p
11. Kiedy zaczęła się Twoja pazurkowa przygoda?

Mam nadzieję, że nie zostałyście jeszcze wyróżnione i że z chęcią dołączycie do zabawy :) To zawsze jakiś sposób na poznanie się nieco bliżej w tej całej... blogosferze :)

Pozdrawiam,

Justine

28 września 2012

So Sweet Blog Award

Bardzo cieszy mnie, gdy wiem, że zaglądacie do mnie i moje pomysły mogą być dla Was inspirujące. Tym bardziej chciałam serdecznie podziękować dwóm dziewczynom, które przyznały mi "słodką babeczkę": http://callais-nails.blogspot.com/ oraz http://mixoflifetestuje.blogspot.com/. To dla mnie naprawdę bardzo duże wyróżnienie :)


Biorąc udział w zabawie moim zadaniem jest wyróżnienie kolejnych 5, 10 lub 15 blogerek, które pretendują do "słodkiego bloga". Chciałabym więc wyróżnić te kobietki, do których często zaglądam (choć nie zawsze komentuję), od których czerpię inspirację, z blogów których mogę się wiele dowiedzieć i którym czasami troszeczkę zazdroszczę talentu i wytrwałości... :)

1. http://bottle-of-happiness.blogspot.com/ - blog, który odwiedzam regularnie, nawet po kilka razy dziennie i do którego nie mam żadnych zastrzeżeń:) Niesamowite zdobienia, precyzja, dużo cennych informacji i porad, z których staram się korzystać. Fantastyczne zdjęcia. Poza tym duże brawa za wytrwałość i systematyczność, których mi niestety często brakuje ;)

2. http://jjjustii.blogspot.com/ - bardzo fajne, kobiece i precyzyjne zdobienia. Piękne, zadbane pazurki. No i oczywiście ten sentyment... Pozdrawiam, moja imienniczko:)

3. http://kosme-tiki.blogspot.com/ - chyba pierwszy blog, który zaczęłam odwiedzać regularnie. Czytając go zawsze mam wrażenie, że został na nim opisany każdy użyty przez Ciebie kosmetyk :) Kiedy zastanawiam się nad kupnem czegoś, sprawdzam najpierw czy być może nie używałaś, nie recenzowałaś, nie polecasz... ;p Podoba mi się też styl, w jakim piszesz każdą kolejną notkę. Zawsze odnoszę wrażenie, jakbym rozmawiała z koleżanką przy kawie, bez zbędnych "ą" i "ę" :)

4. http://lakieromania-rzeczludzka.blogspot.com/ - jak w każdym blogu "pazurkowo-lakierowym" szukam oryginalności i staranności. A te dwie rzeczy można znaleźć właśnie tu:) Do tego świetne zdjęcia!

5. http://make-up-today.blogspot.com/ - zdjęcia, które zawsze mnie zachwycają. Świetne pomysły - idealne wykonanie.Odważne połączenia i gotowość do udzielenia makijażowych rad :) Polecam!

Zapraszam do odwiedzania powyższych blogów, bo naprawdę jest na co popatrzeć:)

Pozdrawiam,

Justine

1 sierpnia 2012

Tag: Moje sekrety

Dziś 1. sierpnia, nowy miesiąc, u mnie jak zwykle kilka nowych postanowień i od razu coś nowego na blogu :) Zostałam otagowana przez SHELAZY, więc postanowiłam także się zabawić:)





Zasady tagu:
1. Każda oznaczona osoba musi opowiedzieć 5 faktów o sobie i zamieścić je na na swoim blogu.
2. Następnie wybierasz przynajmniej 10 nowych osób do tagu.
3. Wymień w swoim poście osoby, które otagowałeś i napisz kto otagował Ciebie.
4. Nie oznaczaj ponownie osób, które są już oznakowane.
5. Dodaj baner zabawy (wyżej).
6. Zapraszam do tagu wszystkie osoby nawet jeśli nie zostały otagowane.
 
Otagowane przeze mnie osoby:
1. Sabbatha - http://www.spookynails.com/
2. Ann - http://bloganeek.blogspot.com/
3. Star Stealing Girl - http://xstarstealinggirlx.blogspot.com/
4. Awangarda - http://malinoweciacho.blogspot.com/
5. MałaCzarna - http://buteleczka.blogspot.com/
6. Mis unas - http://pintandomisunas.blogspot.com/
7. Callais - Turkus - http://callais-nails.blogspot.com/
8. Patrycja - http://patrycja2118.blogspot.com/
9. Marta - http://make-up-today.blogspot.com/
10. Sarita - http://sarity-paznokcie.blogspot.com/

No to zaczynamy... ;p

1. Mam manię przyglądania się paznokciom innych osób. Wszędzie. Na uczelni, w sklepie, na basenie, przy rodzinnym stole, w telewizji... Czasami sama się na tym łapię ;)

2. Jestem okropnie niezdecydowana. To chyba moja największa wada. Nie potrafię w kilka sekund zadecydować jaką sukienkę kupić na imprezę, albo co podarować komuś na urodziny. Zwykle więc wychodzi tak, że zawsze robię wszystko w ostatniej chwili ;p

3. Kiedy jestem zła potrafię sprzątać cały dzień. Wtedy wszystko jest wypucowane na błysk! Całe szczęście, że mój chłopak tego za bardzo nie wykorzystuje ;p

4. Kiedy oglądam horrory lub thrillery bardzo się stresuję. Zwykle jestem po nich zlana potem i bolą mnie z tego napięcia wszystkie mięśnie :)

5. Najbardziej na świecie brzydzę się... obciętych paznokci i włosów ze szczotki. Wiem, że może to kogoś śmieszyć, ale wolę oglądać programy o operacjach albo inne, wydawać by się mogło, obrzydliwe rzeczy, ale to i tak nic w porównaniu z tym jak nienawidzę (wbrew pozorom) obciętych paznokci i włosów panoszących się po szczotce i np. po podłodze ;)

No i to byłoby na tyle. Z pewnością mam jeszcze kilka jakichś sekretów, albo dziwnych zachowań, ale chyba jednak zostawię je dla siebie ;) Dziękuję za otagowanie i zapraszam do zabawy :)

Pozdrawiam,

Justine

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Udostępnij: